اخبار

ددانا ۲۶ اردیبهشت عرضه اولیه می‌شود

معاون نظارت بازار فرابورس ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ۵ درصد از سهام شرکت داروسازی دانا با نماد ددانا به روش ثبت سفارش ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ عرضه اولیه می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، براساس اعلام شرکت فرابورس ایران، سروش خواجه‌حق‌وردی، معاون نظارت بازار فرابورس ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ۵ درصد از سهام شرکت داروسازی دانا با نماد ددانا معادل ۱۲۰ میلیون سهم به روش ثبت سفارش در روز دوشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ عرضه اولیه می‌شود.

 ۵ درصد از سهام شرکت مذکور با قیمت مبنای ۲۵ هزار و ۵۶۴ ریالی هر سهم، دامنه قیمت ۲۳ هزار و ۸ تا ۲۸ هزار و ۱۲۱ ریالی و با حداکثر سهمیه ۲۰۰ سهمی به ازای هر سهامدار حقیقی و حقوقی به روش ثبت سفارش در بازار اول معاملات فرابورس عرضه می‌شود. بر این اساس، حداکثر نقدینگی مورد نیاز حدودا  ۵ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۲۰۰ ریال معادل ۵۶۲ هزار و ۴۲۰ تومان است. البته بستگی به این دارد که در این عرضه اولیه چند نفر مشارکت کنند.

مشاور عرضه، متعهد خرید و بازارگردان این شرکت به ترتیب شرکت کارگزاری بانک ملی، شرکت تامین سرمایه نوین و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه ملی هستند.

گفتنی است که شرکت داروسازی دانا، چهارمین شرکتی است که در سال جاری عرضه اولیه می‌شود.

عرضه اولیه ددانا
اطلاعیه عرضه اولیه
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

پیشینه شرکت داروسازی دانا

داروسازی دانا ۲۳ اردیبهشت سال ۶۹ به صورت سهامی خاص و با نام داروسازی زکریای تبریز تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تبریز به ثبت رسید و متعاقباً از ۱۳ تیر سال ۷۷ شروع به بهره‌برداری کرد. در سال ۸۱ خط تولید کپسول سخت، سال ۸۷ خط تولید کپسول نرم و سوسپانسیون، سال ۸۸ خط تولید قرص و سال ۹۶ خط تولید شیشه ویال راه‌اندازی شده که هر یک از خطوط در سال بهره‌برداری با ظرفیت اسمی شروع به کار کردند.

سرمایه شرکت با ۸۲۲ نفر نیروی انسانی در بدو تاسیس ۱۳۰ میلیون تومان بوده که طی چند مرحله افزایش سرمایه به ۲۴۰ میلیارد تومان رسیده است. شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارویی تامین با ۴۳.۶ درصد، سرمایه‌گذاری شفادارو با ۲۹ درصد، داروسازی جابربن حیان با ۱۸.۵ درصد، داروسازی اسوه با ۴.۱ درصد و کیمیدارو با ۳ درصد در ترکیب سهامداری حضور دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا