تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد فارس (۵ مرداد ۹۹)

صنایع پتروشیمی خلیج فارس با نماد فارس اولین بار در سال ۹۲ در بازار سرمایه عرضه شد. هلدینگ فارس، دومین شرکت بزرگ بازار سرمایه از نظر ارزش بازار می‌باشد. فارس سهامدار عمده ده‌ها شرکت مختلف پتروشیمی یا محصولات شیمیایی است. از میان این شرکت‌ها ۱۰ شرکت تا کنون در بورس عرضه شده‌اند.

حرکت پرشتاب نماد فارس در مسیر صعودی از اوایل اردیبهشت آغاز گردید. البته روند قیمت این سهم همواره در دو سال‌ اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری‌ که در سه ماه اخیر بازدهی ۲۵۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم.

پتانسیل اصلی این شرکت، افزایش نرخ ارز در داخل و افزایش نرخ جهانی محصولات است. پتانسیل دیگر شرکت، عرضه اولیه شرکت‌های زیر مجموعه در بازار سرمایه است که آخرین شرکت زیر مجموعه عرضه شده، پتروشیمی تندگویان با نماد شگویا است.

همچنین اقبال سهام شرکت‌های دولتی به دلیل عرضه سهام مرتبط در صندوق‌های ETF نیز عاملی است که از قیمت سهم در هفته‌های اخیر حمایت کرده است. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی نشان داده شده است.

از نظر نموداری سهم در موج ۵ از (۳) قرار دارد و از نظر نموداری می‌تواند اهداف بالایی داشته باشد.

مقاومت‌های پیش روی این نماد به ترتیب ۳۶۵۰ و ۴۱۰۰ تومان و حمایت‌های آن نیز به ترتیب ۲۶۰۰ و ۲۲۰۰ تومان هستند.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن