اخبار

کاهش سقف سرمایه گذاری صندوق ‌های درآمد ثابت

سازمان بورس مصوبه جدید خود در زمینه تعیین سقف سرمایه گذاری در صندوق های درآمد ثابت در سهام را ابلاغ کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، راضیه صباغیان، سرپرست مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس مصوبه هیات مدیره در خصوص نصاب سرمایه گذاری در صندوق ‌های درآمد ثابت در سهام را به مدیران صندوق‌ها و کلیه فعالان بازار سرمایه ابلاغ کرد.

۱.  بند ۴ صورت جلسه هیات مدیره سازمان بورس مورخ ۱۷ فروردین درخصوص تعیین سقف سرمایه گذاری صندوق های ” در اوراق بهادار با درآمد ثابت ” در “سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته ‌شده در بورس تهران و فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده نزد یکی از بورس‌ها و صندوق‌های سرمایه گذاری” به میزان حداکثر ۵ درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق اصلاح شد.

۲.  هر زمان مبلغ ذخیره ناشی از تغییر ارزش سهام در صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت بیش از ۸۰ درصد ارزش سهام و حق تقدم سهام شود، مدیر صندوق می‌تواند علاوه بر پرداخت‌های ماهانه از محل ذخیره تغییر ارزش سهام، مبلغ مازاد بر ۸۰ درصد را نیز به صورت تدریجی یا در اول مقطع پرداخت سود بین سهامدارانی که طی یک سال گذشته یا مقطع محاسبه ذخیره هر کدام کوچکتر باشد در صندوق حضور دارند، بر مبنای روز واحد سرمایه گذاری توزیع کند.

۳.  در راستای اعمال نصاب‌های اعلام شده به صندوق های سرمایه گذاری موضوع این مصوبه، فرصت یک ماهه‌ای از تاریخ ابلاغ این مصوبه جهت اصلاح ترکیب دارایی‌ها اعطا می‌شود.

منبع
بورس پرس
برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن