زمان صدور کارت اعتباری سهام عدالت

سخنگوی ستاد سهام عدالت با اعلام زمان تقریبی صدور کارت اعتباری سهام عدالت به دارندگان این سهام گفت، حدود دو میلیون نفر کارت پرس شده سهام عدالت دارند اما سهامدار شناخته نمی‌شوند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، حسین فهیمی، سخنگوی ستاد سهام عدالت در خصوص اینکه چه زمانی سهام عدالت به عنوان وثیقه کارت‌های اعتباری بانک‌ها پذیرفته می‌شود گفت: وثیقه‌گذاری سهام عدالت در بانک‌ها، مشروط به یکسان‌سازی رویه در همه بانک‌ها بوده و قرار است این هفته از سوی بانک مرکزی اعلام شود و کارت اعتباری به دارندگان سهام اختصاص یابد.

وی افزود: بانک‌ها در مرحله اول به میزان ۶۰ درصد ارزش روز پرتفوی را به عنوان کارت اعتباری در اختیار دارنده سهام قرار می‌دهند. فعلاً وام به شکل کارت اعتباری خواهد بود که از دستگاه‌های پایانه فروشگاه‌ها قابل خرید کالا است.

فهیمی ادامه داد: حدود دو میلیون نفر دارای کارت پرس شده سهام عدالت بودند اما در سامانه به عنوان سهامدار شناخته نمی‌شوند. زیرا معیار، اطلاعات مرکز و سامانه سازمان خصوصی‌سازی است. لذا افرادی که کارت و یا دعوت‌نامه سهام عدالت دارند اما در فرایند آزادسازی سهام نام آن‌ها در سامانه ثبت نشده سهامدار محسوب نمی‌شوند.

منبع
فارس
برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن