اخبار

بازار سهام امروز چگونه بود؟

بازار سهام امروز (۱۹ شهریور) با نیم درصد ریزش شاخص کل و افت یک درصدی شاخص هم‌وزن به کار خود پایان داد. ارزش معاملات نیز به بیش از هفت میلیارد تومان رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بازار سهام امروز با نیم درصد ریزش در شاخص کل روی عدد یک میلیون و ۵۵۶ هزار واحد ایستاد. همچنین در پایان امروز شاهد ریزش یک درصدی در شاخص هم‌وزن بودیم.

ارزش معاملات بازار بورس نیز علی رغم افت شاخص کل، به بیش از هفت میلیارد تومان رسید. به عبارتی ارزش معاملات امروز ۴۵۰ درصد افزایش داشته و حجم معاملات نیز ۵۸۳ درصد رشد داشته است. تعداد معاملات هم با بیش از ۹۰ درصد رشد همراه بوده است.

مطابق روزهای گذشته همچنان نمادهای خودرویی بیشترین عرضه را به خود اختصاص دادند و بیشترین تقاضا نیز برای عرضه‌های اولیه بود.

در پایان امروز بازار سهام، با اینکه خبرهایی درباره حمایت از بازار از طریق تخصیص پول از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه شنیده می‌شد، بیشترین خرید بازار سهام امروز متعلق به حقیقی‌ها بود و شاهد ازدحام صف‌های فروش در برخی نمادهای بزرگ بودیم.

در خبری دیگر که خبرگزاری تسنیم آن را گزارش داده، امروز فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هیئت دولت از یک اتفاق مثبت در راستای تسهیل ورود و خروج در بازار سرمایه خبر داد.

وی با اشاره به اینکه دولت بهترین وضعیت را در طی چند سال اخیر برای تسهیل ورود و خروج ایجاده کرده است، گفت: اگر شرکت‌های بورسی افزایش سرمایه بدهند، با سلب حق تقدم، می‌توانند ۲۰ درصد از درآمد مشمول مالیات را با نرخ صفر حساب کنند. این یک امتیاز بسیار عالی و یک سیگنال مثبت است. 

امروز همچنین معامله عرضه نماد ثپهساز نیز به خاطر افشای اطلاعات نوع الف با توقف همراه بود. همچنین بیشترین تاثیر منفی بر شاخص متعلق به فولاد، اخابر و حکشتی بود و نماد کگل نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا