تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد ونوین (۱۹ شهریور ۹۹)

بانک اقتصاد نوین با نماد ونوین اولین بار در سال ۸۲ در بازار سرمایه عرضه شد. به طور کلی موضوع فعالیت ونوین، انجام کلیه عملیات موضوع فعالیت بانک‌ها در چارچوب مقررات جاری کشور است.

رشد شتابان نماد ونوین از فروردین ماه سال جاری، همزمان با سایر نمادهای گروه بانکی آغاز گردید و ظرف مدت چهار ماه، بازدهی ۳۰۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم.

دلیل اصلی اقبال بازار به سهام گروه بانکی در تاریخ مذکور، حضور برخی از این نمادها در صندوق ETF دارا یکم بود. پذیره نویسی این صندوق در اردیبهشت ماه انجام شد و در روز هفتم تیر ماه با ۱۳۴ درصد سود بازگشایی شد.

ونوین در اواخر اردیبهشت ماه یک افزایش سرمایه ۱۳۰ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به ثبت رسانده است. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

از نظر نموداری سهم در موج ۴ از (۳) قرار دارد. با توجه به اصلاح بیش از ۴۰ درصدی این نماد نسبت به اوج قیمت و همچنین نزدیک شدن به محدوده قوی حمایتی، انتظار می‌رود به زودی شاهد آغاز موج صعودی بعدی باشیم.

مقاومت‌های پیش روی این سهم به ترتیب ۵۷۰ و ۷۴۰ تومان و حمایت‌های سهم نیز به ترتیب ۴۰۰ و ۳۷۰ تومان هستند.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا