اخبار

زمان بازگشایی شستا اعلام شد / نتایج اولین مجمع سالانه شستا چه بود؟

امروز، ۲۳ مهر مدیر عامل شستا در اولین مجمع سالانه شستا بعد از حضور در بورس اعلام کرد، زمان بازگشایی شستا هفته‌ی آینده انجام خواهد شد. در این مجمع علاوه بر تصویب صورت‌های مالی، قرار شد ۱۲۰ تومان سود نقدی برای هر سهم توزیع شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از اقتصاد نیوز، محمد رضوانی‌فر، مدیر عامل شستا در مجمع سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی درباره‌ی با زمان بازگشایی شستا گفت: طی هفته آینده به مناسب‌ترین شکل و با حداکثر حمایت از زیر مجموعه‌ها و خود سهام شستا، این نماد بازگشایی می‌شود.

وی در رابطه با مجمع سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی توضیح داد: برنامه افزایش سرمایه شستا از محل اندوخته ۶۲۰۰ میلیارد تومانی و تخصیص سهام جایزه به سهامداران است، اما هنوز تاریخ دقیقی برای آن مشخص نشده است.

رضوانی‌فر افزود: بازارگردانی نماد شستا در یکی دو روز اخیر تعیین تکلیف شده است و مقرر شده که شرکت سرمایه گذاری صبا تامین بازارگردان ۶۷ شرکت زیر مجموعه شستا باشد. بر این اساس این نماد به زودی بازگشایی می‌شود.

مدیر عامل شستا همچنین مطرح کرد: رایتل از زیان به سود خالص ۱۳۰ میلیارد تومانی رسیده است و به زودی مقدمات عرضه اولیه آن فراهم خواهد شد.

مدیر عامل شستا پیرامون ورود پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بورس نیز توضیحاتی ارائه داد و گفت: ستاره خلیج فارس ظرف سه الی چهار ماه آینده عرضه اولیه خواهد شد.

او در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد، چهارشنبه هفته آینده جلسه پذیرش سیمان آبیک برگزار خواهد شد.

در این مجمع همچنین اعلام شد که به ازای هر سهم شستا ۱۲۰ تومان سود تقسیمی در نظر گرفته شده است.

محمد رضوانی‌فر در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه زمان پرداخت سود بسیار نزدیک است، و در نیمه دوم آبان ماه از طریق سامانه سجام بر اساس جدول اعلامی سود سهامداران حقیقی و حقوقی را پرداخت می‌کنیم. بنابراین اگر بخواهیم توصیه‌ای داشته باشیم، این است که سهامداران تا گرفتن سود سهام در سهم  بمانند. 

در این مجمع همچنین اعلام شد، از ۱۵ آبان سود سهام سهامداران حقیقی پرداخت خواهد شد. نحوه‌ی پرداخت این سود متعاقباً در سایت کدال به آدرس www.codal.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

سود سهامداران حقوقی هم از طریق واریز به حساب بانکی اعلام شده، در طی مدت زمان قانونی پرداخت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در اولین مجمع سالانه شستا که با حضور ۸۸.۶ درصد سهامداران در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، صورت‌های مالی این شرکت به تصویب رسید.

از دیگر اقدامات اعلام شده در اولین مجمع سالانه شستا می‌توان به تبدیل بدهی ارزی به ریالی ستاره خلیج فارس و عرضه اولیه آن تا سه ماه آینده، فراهم کردن مقدمات عرضه اولیه رایتل، تلاش هلدینگ صدر تامین برای اکتشاف ذخیره قطعی طلا در حدود ۲۰ تا ۳۰ تن، افزایش ظرفیت ۱۰ هزارتنی تاپیکو در شرکت بارز به عنوان بزرگترین هلدینگ لاستیک از منظر  ظرفیت تولید اشاره کرد.

منبع
اقتصاد نیوزبورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا